"Jeśli taka decyzja zostanie podjęta, to będzie niefortunna i Polska musi być gotowa, że będziemy zmuszeni, nie będziemy mieli innego wyjścia, niż odwzajemnić się" - powiedział pytany przez PAP Martynau w Brukseli, gdzie przyjechał na spotkanie z szefową unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Reklama

Jednocześnie ucieszył się z decyzji Polski o zniesieniu opłat wizowych dla Białorusinów. "Każda decyzja, w tym ostatnia decyzja Polski, by poszerzyć ludziom możliwości podróżowania, może być tylko dobrze widziana" - oświadczył.

Szef białoruskiej dyplomacji podkreślił, że intencją Mińska jest, by "kontynuować współpracę" z Polską, z którą Białoruś łączą "historyczne i głębokie związki".

"Polska jest ważnym partnerem Białorusi. Mamy wiele wspólnych interesów w wielu obszarach, od dywersyfikacji energii i tranzytu energii po walkę z nielegalnym przemytem i zorganizowaną przestępczością. Mamy też ważne wspólne projekty gospodarcze związane z energią. Naszą intencją jest kontynuacja relacji z Polską i tych projektów" - powiedział.Reklama