Przywódcy NATO uzgodnili kilka dni temu, że to pakt przejmie dowodzenie nad bombardowaniami Libii. Dopiero jednak dziś udało się wojskowym opracować strukturę dowodzenia.
Wszystkie operacje wojskowe nie będą już nadzorowane przez poszczególne państwa. Teraz będą dowodzić oficerowie NATO. Ma to pomóc skoordynować ataki i lepiej wykorzystać potencjał militarny krajów, należących do koalicji.
NATO uzgodniło w niedzielę przejęcie dowództwa nad wszystkimi operacjami powietrznymi w Libii, łącznie z atakami z powietrza. Jeden z natowskich dyplomatów powiedział, że oznacza to, iż cała libijska operacja militarna przechodzi teraz pod kontrolę Sojuszu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane
Zobacz
|