W sieci pojawiło się wideo, na którym ktoś ukrywający się ze maską Guya Fawkesa zapowiada, że grupa Anonymous zamierza jeśli nie wymazać, to przynajmniej ograniczyć plagę internetowej pedofilii.

Reklama

W ostatnim czasie naszą uwagę zwrócił wzrost liczby stron internetowych poświęconych wymianie zdjęć i chatom pedofilów. Otwarcie popierają oni teorie w rodzaju męsko-chłopięcej miłości, twierdząc, że ośmioletnim chłopcom daje ona radość. Wszystko to nie ogranicza się tylko do chłopców. Witryny poświęcone małym dziewczynkom także istnieją i działają bezkarnie - wylicza przedstawiciel grupy Anonymous. Dodaje, że wymianie podlegają także zdjęcia przypadkowych dzieci, zrobione im w czasie zabawy na plaży, na placu zabaw czy w ich domach.

http://www.youtube.com/watch?v=B6If7vTIf1A

Grupa zapowiada, że będzie prowadziła operację, której celem będzie zniszczenie witryn poświęconych pedofilii oraz publikacja list użytkowników stron pedofilskich. Hasłem operacji jest hasło "#OpPedoChat", którego zapis został zaczerpnięty z Twittera, gdzie w ten sposób oznacza się słowa kluczowe. Chodzi o ułatwienie ich wyszukiwania.