Amerykański generał Jeffrey Sinclair został aresztowany w związku z postawionymi mu zarzutami przestępstw natury obyczajowej, jakie miał popełnić w trakcie służby w Afganistanie - poinformowali w środę zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciele Pentagonu.

Reklama

Sinclair ma najniższy stopień generalski Brigadier General - czyli jest tak zwanym generałem jednogwiazdkowym. Zarzucane mu czyny to między innymi wymuszanie obcowania płciowego, posiadanie materiałów pornograficznych i alkoholu w trakcie pełnienia służby za granicą oraz sprzeniewierzenie funduszy rządowych pod pretekstem refundacji kosztów podróży.

Sinclair, który służył w Afganistanie jako zastępca dowódcy 82 dywizji powietrznodesantowej do spraw logistyki i wsparcia, został w maju odwołany do kraju w związku ze stawianymi mu zarzutami. W Afganistanie stacjonował od września ubiegłego roku w ramach swej trzeciej misji w tym kraju.

O prowadzonym przeciwko Sinclairowi postępowaniu karnym poinformował jako pierwszy ukazujący się w stanie Karolina Północna dziennik "Fayetteville Observer".