Ashley Madison to wchodzący na francuski rynek portal randkowy, który specjalizuje się w kojarzeniu osób, które mim, że pozostają w stałym związku, poszukują romansu. O wiele bardziej kontrowersyjne niż istnienie samego portalu jest to, że na reklamującym go billboardzie występuje obecny prezydent Francji Francois Hollande i jego poprzednicy Nicolas Sarkozy, Jacques Chirac i Francois Mitterand. Na twarzach mają ślady po szmince, a na dole widnieje podpis: Co mają ze sobą wspólnego? Powinni byli pomyśleć o Ashley Madison. Tym samym portal sugeruje, że dali się przyłapać żonom na zdradzie, a mogliby tego uniknąć, korzystając z jego usług.

Reklama

Kontrowersyjne billboardy zawisły w kilku miejscach Paryża, mimo że nikt oficjalnie nie wyraził na to zgody. Ashley Madison chwali się 16 milionami użytkowników na świecie i twierdzi, że wielu Francuzów, którzy nie mieli dotychczas do niego dostępu w kraju, korzystali z jego brytyjskiego odpowiednika. Portal zamieszczał już reklamy, wykorzystując wizerunek burmistrza Londynu Borisa Johnsona, Silvio Berlusconiego i Mitta Romneya. Sądzimy, że wizerunek tych osób jest wolny i powszechnie dostępny. Oczywiście istnieje droga prawna, ale nie wierzę w pozwy. To raczej karykatura - tłumaczy rzeczniczka firmy, Helene Antier.

Nicolas Sarkozy wygrał już jeden proces z liniami lotniczymi Ryanair, które wykorzystały jego zdjęcie w reklamie. Irlandzki przewoźnik musiał wycofać się z kampanii i zapłacić symboliczne euro odszkodowania.