Podczas spotkania z tysiącami wiernych na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie Benedykt XVI mówił o potrzebie słuchania słowa Bożego wzorem Jana Chrzciciela. Naszym zadaniem jest słuchanie tego głosu, by zrobić miejsce w sercu dla Jezusa i przyjąć go - przypomniał. Następnie zachęcił wiernych: W czasie Adwentu przygotujmy się na to, by zobaczyć oczami wiary w skromnej grocie betlejemskiej Boże zbawienie.

Reklama

Benedykt XVI podkreślił: W społeczeństwie konsumpcyjnym, w którym panuje pokusa szukania radości w rzeczach, Jan Chrzciciel naucza, by żyć tak, aby Boże Narodzenie było przeżywane nie tylko jako święto materialne, ale jako uroczystość Syna Boga, który przyszedł, by przynieść ludziom pokój, życie i prawdziwą radość.

Po polsku papież powiedział: Dzisiejsza Ewangelia przypomina, że w konkretnym momencie historii Jan Chrzciciel przekazał światu usłyszane od Boga słowo. Wzywał do nawrócenia, zapowiadał nadejście Mesjasza, głosił zbawienie Boże. Nie wszyscy to słowo przyjęli, nie wszyscy uwierzyli. Wielu nie wierzy także dzisiaj. Wzorem świętego Jana bądźmy dla nich w Roku Wiary zwiastunami Ewangelii, wiernymi świadkami Chrystusa"- dodał Benedykt XVI zwracając się do Polaków.