Użytkownik serwisu podpisany imieniem Władimir oferuje do sprzedania coś, co wygląda jak bryła żelaza. Mieszczący się w dłoni fragment ma być odłamkiem meteorytu, który spadł obok Czelabińska w Rosji.

Meteoryt nad Czelabińskiem. Zobacz WIDEO >>>

Reklama

Sprzedawca zapewnia, że nie chce za fragment meteorytu wiele. Cena wynosi 1488 rubli, czyli około 150 złotych. Symboliczna kwota - pisze Władimir.

To niejedyne ogłoszenie, w którym oferowane są fragmenty meteorytu, który spadł na Ural. O ile w tym wypadku cena może nie wydać się wygórowana, o tyle inni ogłoszeniodawcy wietrzą okazję do wysokiego zarobku. W tym samym serwisie wystawiony jest fragment, za który sprzedawca życzy sobie aż 300 tysięcy rubli, czyli około 30 tys. złotych.

Deszcz meteorytów sprawił, że również jak grzyby po deszczu pojawiają się ogłoszenia szybkiej i taniej wymiany rozbitych szyb.

Meteoryt, który spadł nieopodal Czelabińska, stał się sensacją na skalę świata. Wideo, na których widać jasny punkt zmieniający się niemal w kulę ognia, biją w sieci rekordy popularności. Na temat kosmicznych odłamków wypowiedział się nawet wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin, który zaapelował do USA o stworzenie systemu obrony Ziemi przed atakiem z kosmosu.