Scotland Yard udostępnił brytyjskim mediom i prasie dwa portrety poszukiwanego mężczyzny, wykonane na podstawie zeznać dwóch świadków, którzy zauważyli go w Praia da Luz w dniu zniknięcia Madeleine. Obydwaj świadkowie określają jego wiek na 20 do 40 lat i wybrali podobne cechy rysopisu.

Reklama

Portrety zostaną pokazane wieczorem, w programie telewizji BBC Crimewatch, specjalizującym się w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. W programie wystąpią rodzice Madeleine. Pokazana też zostanie 25-minutowa rekonstrukcja wydarzeń wieczoru, kiedy rodzice zostawili trójkę dzieci w hotelowym apartamencie i udali się do pobliskiej restauracji na obiad w towarzystwie znajomych. Program zostanie wyemitowany również w Holandii, Irlandii i Niemczech. Turyści z tych krajów często korzystają z hoteli w Praia da Luz. Nie zostanie natomiast pokazany w samej Portugalii.

Sprawa podjęcia przez Scotland Yard śledztwa w sprawie zniknięcia Madeleine McCann, 5 lat po jego zamknięciu przez portugalską policję, nie uzyskała w Portugalii dużego rozgłosu.