Dziennik Gazeta Prawana logo

W Gruzji całą władzę przejmuje obóz premiera Iwaniszwilego

27 października 2013, 18:34
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Giorgi Margwelaszwili
Giorgi Margwelaszwili /Wikimedia Commons
Dwa niezależne sondaże wyborcze exit poll potwierdzają, że nowym prezydentem Gruzji będzie Giorgi Margwelaszwili. Kandydat popierany przez koalicję „Gruzinskie Marzenie” premiera Bidziny Iwaniszwilego zdecydowanie wygrywa w pierwszej turze wyścig o urząd prezydenta.

Według pracowni KfW, która prowadziła badania dla telewizji Rustawi-2, Margwelaszwilego poparło 66.7 procent wyborców. Natomiast według pracowni AST - Margwelaszwili zdobył 68 procentowe poparcie. Jego głównego konkurenta z obozu ustępującego prezydenta Micheila Saakaszwilego - Dawida Bakradze poparło odpowiednio - 20,2 oraz 17,1 procent Gruzinów. 

Obserwujący przebieg głosowania eurodeputowany Ryszard Czarnecki chwali Gruzinów za organizację wyborów. - - ocenia Czarnecki. Podobnego zdania jest większość z 400 zagranicznych obserwatorów, ale ich oficjalne stanowisko poznamy dopiero jutro. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj