Nie ma jeszcze decyzji o rozmieszczeniu rakiet Iskander w obwodzie kaliningradzkim. Na razie takiej decyzji nie podejmowaliśmy. Niech się wszyscy uspokoją - stwierdził gospodarz Kremla. Prezydent Putin przypomniał, że USA rozmieszczają w krajach europejskich elementy swojej tarczy antyrakietowej. Dlatego w jego opinii nie należy się dziwić, gdy Rosja również zacznie rozmieszczać swoje rakiety w strategicznych miejscach. Choć, jak zauważył Putin to nie jedyny sposób odpowiedzi na zewnętrzne zagrożenia.

Reklama

Nie raz mówiliśmy o tym, że tarcza antyrakietowa zagraża naszemu potencjałowi jądrowemu. Musimy więc jakoś na to reagować. Już mój poprzednik mówił, że jednym z wariantów naszej reakcji jest rozmieszczenie rakiet Iskander w obwodzie kaliningradzkim, więc nie ma w tym niczego nowego - oświadczył prezydent Rosji.
W ocenie Władimira Putina, Rosja musi odpowiadać na wszystkie zagrożenia, które niesie ze sobą współczesny świat, dlatego będzie kontynuować proces rozbudowy własnego systemu obrony przeciwrakietowej.

O rozmieszczeniu rakiet Iskander w obwodzie kaliningradzkim poinformował niemiecki tygodnik "Bild". Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało w poniedziałek, że systemy rakietowe"Iskander są na uzbrojeniu wojsk rakietowych Zachodniego Okręgu Wojskowego.