W rozmowie z dziennikarzami dodał też, że ma nadzieję, iż we wtorek ukraiński parlament przyjmie rozwiązania, które doprowadzą do rozwiązania kryzysu.

Reklama

O możliwym wprowadzeniu stanu wyjątkowego mówiła szefowa resortu sprawiedliwości Olena Łukasz. Zagroziła, że jeżeli manifestanci nie wycofają się z gmachu ministerstwa, zwróci się do prezydenta Ukrainy o wstrzymanie rozmów z opozycją oraz do Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony z prośbą o rozważenie wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Demonstranci z ruchu Wspólna Sprawa wycofali się już z budynku. Lider ruchu Oleksandr Danyluk powiedział, że jego ludzie wycofują się z siedziby resortu, ale będą blokować dojścia do niego i kontrolować, kto tam wchodzi.

Krytykę ze strony władz i opozycji z powodu zajęcia budynku nazwał histerią. Na razie uczestnicy ruchu przeglądają dokumenty, które znaleźli w gabinetach. O opuszczenie resortu sprawiedliwości wcześniej apelował bezskutecznie lider opozycji Witalij Kliczko.

Wcześniej członkowie ruchu Wspólna Sprawa zajęli ministerstwa rolnictwa oraz energetyki. Z tego ostatniego zostali wyrzuceni przez ministra.