Państwa Unii Europejskiej oraz USA powinny wysyłać uzbrojenie Ukrainie - przekonuje Micheil Saakaszwili. Były prezydent Gruzji przyznawał na konferencji prasowej w Warszawie, że poza wsparciem militarnym władze w Kijowie muszą wprowadzać reformy. Saakaszwili twierdził, że skuteczna walka z organizacjami przestępczymi i korupcją zmniejszy wpływy Moskwy na Ukrainie.

Reklama

Były prezydent Gruzji przekonywał dziennikarzy, że najbliższe tygodnie będą kluczowe dla Ukraińców. Uważam, że teraz na Ukrainie decyduje się los Europy. Sytuacja jest tam nadal niestabilna. Ukraina dlatego potrzebuje wsparcia militarnego z Zachodu, także od Stanów Zjednoczonych - twierdzi były prezydent Gruzji.

Micheil Saakaszwili ocenia, że po Krymie i Doniecku w innych regionach kraju również może być niespokojnie. Były prezydent Gruzji docenia nowo tworzone siły samoobrony. Wzywa Europę jednak do nałożenia ostrzejszych sankcji na Rosję. Saakaszwili porównał działania Moskwy do raka. Jak zaznacza, Zachód chce tę chorobę leczyć aspiryną".

Micheil Saakaszwili ocenia, że zaangażowanie Warszawy w kryzysie ukraińskim jest kluczowe i bez tego sytuacja byłaby beznadziejna. Polityk wczoraj w czasie prywatnej wizyty złożył w Radomiu kwiaty przed pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich.

>>>ZOBACZ TAKŻE: Piękna minister z Ługańska? Sieć plotkuje o zdjęciach Ireny Fiłatowej

>>>ZOBACZ TAKŻE: Wałęsa ma plan dla Ukrainy. "Ta sprawa jest wygrana"