Dziennik Gazeta Prawana logo

"NATO przygotowuje się na wzrost zagrożenia na Wschodzie"

3 lipca 2014, 08:49
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Majdan Euromajdan Ukraina Kijów
Majdan Euromajdan Ukraina Kijów/Shutterstock
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego ocenia, że walki na Ukrainie toczą się na wielką skalę. I podkreśla, że NATO wzmacnia swoją wschodnią granicę w obliczu konfliktu na Ukrainie.

Stanisław Koziej komentował w radiowej Jedynce dane dotyczące liczby ofiar w konflikcie. Według Kijowa, od kwietnia, czyli początku operacji antyterrorystycznej na Wschodzie Ukrainy zginęło 200 wojskowych, rannych zostało ponad 600. Straty po stronie separatystów mogą być jeszcze większe.

CZYTAJ WIĘCEJ: Generał Koziej drwi z Kaczyńskiego >>>

Stanisław Koziej podkreślił, że NATO wzmacnia swoją wschodnią granicę w obliczu konfliktu na Ukrainie. Przypomniał, że w tym celu Sojusz przystosowuje plany na wypadek zmieniającej się sytuacji. Chodzi też o stworzenie planów stałych, które będą precyzować między innymi, jakie siły będą realizować zamierzenia strategiczne. 

Stanisław Koziej mówił też, że ważna jest rozbudowa infrastruktury i baz wojskowych w państwach NATO - tak, żeby w momencie wzrostu zagrożenia dany kraj mówił przyjąć większą liczbę żołnierzy Sojuszu.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj