Putin z okazji swojego święta planuje wyjazd na Syberię, w tajgę - ma odpoczywać sam, a do najbliższego domostwa mieć 300-400 km. Rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow podkreśla przy tym, że w poprzednich latach prezydent Rosji tego dnia pracował, a jego kalendarz był nabity spotkaniami.

Reklama

W zeszłym roku był na szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (zorganizowanym na Bali).

Święto Uprzejmego Człowieka i marka "Ojczyzna"

Z okazji 62. urodzin Władimira Putina zaplanowano kilka uroczystości.

W rosyjskim kalendarzu pojawi się nowe święto: Dzień Uprzejmego Człowieka. Tym w propagandzie nazywany jest rosyjski żołnierz w mundurze bez odznaczeń, który "zapewniał bezpieczeństwo i porządek w czasie przeprowadzenia referendum na Krymie".

Reklama

Organizacja "Sieć sympatyków Władimira Putina" otworzy z kolei wystawę "12 osiągnięć Putina", w której porówna osiągnięcia rosyjskiego prezydenta z 12 pracami Herkulesa. I tak np. oczyszczenie stajni Augiasza ma odpowiadać likwidacji oligarchii, schwytanie byka kreteńskiego - zdobyciu Krymu, schwytanie klaczy Diomedesa - kontraktowi na "Mistral", a zdobycie pasa Hipolity - promowaniu Gazociągu Południowego.

Zaplanowano także prezentację nowej marki odzieżowej "Ojczyzna". Sprzedawane będą pod nią bluzy z podobiznami prezydenta grającego w hokej, łowiącego ryby czy bawiącego się z tygrysem amurskim, jak informuje gazeta.pl.