Harald Quandt to syn Magdy Goebbels z pierwszego małżeństwa - wyjaśnia brytyjski "Daily Mail". Gdy jego matka rozwiodła się z pierwszym mężem i wyszła za Josepha Goebbelsa, młody Harald został z nią, a nie z ojcem. W 1939 zaciągnął się do wojska i podczas walk w Afryce Północnej trafił do obozu jenieckiego. Tylko dlatego uniknął śmierci w bunkrze w Berlinie, gdy Magda Goebbels i minister propagandy III Rzeszy zabili swe pozostałe dzieci.

Reklama

Harald i jego przyrodni brat Herbert odziedziczyli po wojnie olbrzymią fortunę ich ojca, którą zgromadził, produkując karabiny dla armii Hitlera. Pieniądze w 1960 zainwestował w BMW, kupując 46 proc. akcji firmy i ratując w ten sposób koncern od upadku. Sukces producenta samochodów przyniósł Quandtom gigantyczne zyski - majątek rodziny szacowany jest na 30 miliardów euro, co daje im pierwsze miejsce na liście najbogatszych Niemców.

Sam Harald jednak tego sukcesu nie dożył - zginął w katastrofie lotniczej we Włoszech w 1967. Jego majątek odziedziczyły cztery córki.

ZOBACZ TAKŻE: Goebbels o polskich przywódcach: Nic nie warci, egoistyczni...>>>