Rosja zwróciła się do Francji o oficjalne wyjaśnienia, dlaczego nie wypełniła kontraktu na dostawę okrętu Mistral. Rosyjska Federalna Służba do Spraw Współpracy Wojskowej i Technicznej skierowała w tej sprawie list do francuskiej DGA - Generalnej Dyrekcji do Spraw Uzbrojenia .

Reklama

Agencja prasowa "RIA-Nowosti", powołując się na anonimowego przedstawiciela Federalnej Służby do Spraw Współpracy Wojskowej i Technicznej napisała, że Rosja nie może kierować się ustnymi informacjami niektórych polityków, nawet jeśli jest to prezydent kraju. W celu podjęcia dalszej decyzji - czy zwracać się do sądu, czy dać czas stronie francuskiej - Rosja powinna mieć pisemne wyjaśnienia dotyczące zaistniałej sytuacji - poinformował rozmówca agencji.

Rosja w 2011 roku zawarła porozumienie o wartości 1 miliarda 200 milionów euro na budowę dwóch helikopterowców klasy Mistral. Pierwszy okręt miał być przekazany Rosji w listopadzie ubiegłego roku, a drugi pod koniec tego roku. Dostawa okrętów została jednak wstrzymana ze względu na zaangażowanie Rosji w wydarzenia na Ukrainie.

ZOBACZ TAKŻE: Mistral okradziony. Z pokładu zniknęły twarde dyski>>>