Prezydent Rosji w materiale opowiada, jak doszło do wywiezienia z Ukrainy obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza oraz przyłączenia Krymu do Rosji. Państwowa telewizja Rossija-1 zapowiedziała pokaz filmu "Krym - droga do Ojczyzny".

Reklama

We fragmentach pokazanych w reklamówce widać siedzącego w fotelu prezydenta Władimira Putina, który w wywiadzie opowiada o tym, jak Rosja ratowała prezydenta Janukowycza. - Zaprosiłem na Kreml szefów naszych służb specjalnych i wydałem im polecenie, by uratowali życie prezydentowi Ukrainy. Bez tego zostałby zniszczony - mówi prezydent Rosji.

Shutterstock

Rosyjski prezydent ponadto opowiada o rozmiarze zaangażowania rosyjskich służb.

Byliśmy przygotowani na wywiezienie go prosto z Doniecka drogą lądową, morską i powietrzną - wyjaśnia Władimir Putin i dalej opowiada, jak podjęto decyzję przyłączenia Krymu do Rosji.

To było w nocy z 22 na 23 (zapewne lutego 2014 roku), zakończyliśmy naradę około 8 rano. Gdy się rozstawaliśmy, powiedziałem, że jesteśmy zmuszeni rozpocząć działania na rzecz powrotu Krymu do Rosji - stwierdził.

Telewizja Rossija-1 poinformowała, że film Andrieja Kondraszowa wkrótce zostanie wyemitowany, lecz dokładnej daty nie podano.