Do wypadku doszło we środę rano w miejscowości Studenka. Pendolino z Bohumina do Franciszkowych Łaźni uderzyło w ciężarówkę, która wjechała na przejazd na czerwonym świetle i przy zamykających się szlabanach.

Reklama

Jak poinformowali lekarze, trzecia ofiara zmarła na skutek licznych obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych. Wśród osób w stanie ciężkim jest między innymi maszynista pociągu. Tymczasem późnym wieczorem policja przesłuchała Polaka, który wjechał na zamknięty przejazd kolejowy. W najbliższym czasie zostanie mu postawiony zarzut stworzenia zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego, za który grozi do 10 lat więzienia.

Czeskie Koleje rozpoczęły już wypłacanie odszkodowań ofiarom wypadku i ich rodzinom. Jednak ich kosztami najprawdopodobniej obciążony zostanie kierowca polskiej ciężarówki.
Ruch pociągów na trasie z Ostrawy udało się przywrócić późnym wieczorem. Katastrofa pozbawiła Czeskie Koleje jednego z siedmiu zestawów Pendolino. Oznacza to, że tymczasowo pociągi te przestaną jeździć do Koszyc na Słowacji.