Katerina Zemanova, podobnie jak i córka obecnego prezydenta Andrzeja Dudy, była określana jako tajna broń prezydenta. Czescy dziennikarze wymieniają podobieństwa: obie to blondynki. I obie wiernie wspierają ojców.

Reklama
PAP Archiwalny / Michal Dolezal

Czeski tabloid znajduje jeszcze jedno podobieństwo: podczas ogłaszania wyników drugiej tury wyborów córki obu kandydatów - czeskiego i polskiego - stały obok ojców. Duda, tak samo jak Zeman, pocałował swoją córkę. Jednak polski prezydent w czoło i w policzek. Czeski - prosto w usta.

Różnica była też taka, że w Pradze na podium obok Zemana była tylko córka, brakowało żony.

Czeskie media podkreślają, że córka polskiej głowy państwa wydaje się być dziewczyną z rodziny inteligenckiej. Na tym podobieństwa mogą się skończyć, choćby dlatego, że Katerina, zwana z angielska Kate, pretenduje do roli prawdziwej celebrytki. Podczas kampanii, zastępując de facto żonę Zemana, była nazywana pierwszą panną, komentowała także w mediach aktualne wydarzenia. Jednak dość szybko spadła z piedestału - kiedy wypłynęły zdjęcia, na których widać osobę bardzo podobną do niej, z charakterystycznym znamieniem na twarzy, na imprezie porno. Dziewczyna na zdjęciach jest w bliskich relacjach ze striptizerkami.

PAP Archiwalny / Jacek Bednarczyk

Wiadomo też, że młoda Czeszka jest o dwa lata starsza od Kingi Dudy - ma 21 lat, jednak dopiero w tym roku zdawała maturę.

Czeski tabloid podkreśla, że panna Duda to trzecia "pierwsza córka", która tak mocno wspiera ojca z naszego regionu. Drugą była młoda Natalia Kiska, córka słowackiego prezydenta.