Bułgarska prokuratura poinformowała , że trzej mężczyźni zostali oskarżeni o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej. Jeden z nich, Tsvetan Tsvetanov, został aresztowany w Bułgarii w poniedziałek i jest - według śledczych - jednym z kierowców ciężarówki.

Reklama

Pozostali dwaj mężczyźni, Metodi Georgiev i Kasim Hasan Saleh, zostali aresztowani na Węgrzech w zeszłym tygodniu pod zarzutem handlu ludźmi i są obecnie przesłuchiwani pod zarzutem morderstwa.
W związku z dochodzeniem w węgierskim areszcie przebywa jeszcze pięciu mężczyzn - czterech Bułgarów i Afgańczyk. Grozi im do 16 lat więzienia za przemyt na Węgrzech oraz płatne morderstwo w Austrii.

32-letni Tsvetan Tsvetanov został zatrzymany na podstawie europejskiego nakazu aresztowania w swoim domu w bułgarskim mieście Lom. Nie przyznaje się do winy. W poniedziałek bułgarski sąd podejmie decyzję o ewentualnej jego ekstradycji do Austrii.

Reklama

Wśród 71 osób znalezionych w cięzarówce byli obywatele Syrii, Iraku i Afganistanu, ale żadna z nich nie została zidentyfikowana, mimo kontaktu z osobami, które twierdziły, że są krewnymi ofiar - podała wczoraj austriacka policja.