Reklama

Zrobimy wszystko by pomóc w ujęciu odpowiedzialnych za ten zamach i tych którzy z nimi współpracowali - dodała. Kanclerz Niemiec zarządziła spotkanie ministrów swego gabinetu.

Media w Niemczech obszernie informują o wydarzeniach w Paryżu. Komentatorzy porównują wczorajszy wieczór do 11 września w Stanach Zjednoczonych.

Dziennik "Sueddeutsche Zeitung" pisze na swoich stronach internetowych o najciemniejszej nocy w Paryżu. Jak czytamy, ataki potwierdzają, że zamachowcy są w stanie uderzyć w każdej chwili i wielu miejscach. Horror ataków na gazetę Charlie Hebdo został spotęgowany. Dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze o francuskim 11 września.

"Der Spiegel" nazywa Paryż straumatyzowanym miastem. Gdy pojawiły się pierwsze informacje o zamachu główne kanały publicznej telewizji zmieniły swoje ramówki. Zamiast programów rozrywkowych emitowano specjalne wydania dzienników. Komentatorzy zastanawiali się jak zamachy, które najprawdopodobniej mają islamistyczne podłoże, wpłyną na francuskie społeczeństwo w którym żyje wielu muzułmanów.