Napastnik miał na sobie długi płaszcz pod którym ukrył automatyczny karabin. To właśnie z tej broni przez 5 godzin strzelał do policjantów, którzy próbowali dostać się do budynku.

Reklama

6 funkcjonariuszy zostało postrzelonych, jeden śmiertelnie. Policja użyła transporterów opancerzonych by zrobić w ścianach dziury przez które udało się uciec wielu osobom znajdujących się w klinice.

Funkcjonariusze krzyczeli do podejrzanego, nawiązali z nim kontakt i przekonali żeby się poddał - mówiła rzeczniczka policji z Colorado Springs Catherine Buckley. Sprawca został przewieziony do aresztu. Motywy działania są na razie nieznane.

Planned Parenthood oferuje Amerykanom darmowe usługi w zakresie planowania rodziny. Poza testami ciążowymi, opieką ginekologiczną, antykoncepcją i szczepieniami w klinikach tej organizacji można dokonywać aborcji.

Klinika w Colorado Springs była niedawno miejscem masowych protestów gdy konserwatywni aktywiści opublikowali wideo, w którym przedstawicielki Planned Parenthood dyskutowały o wykorzystaniu do badań naukowych organów płodów usuniętych podczas zabiegów przerywania ciąży.