Dziennik Gazeta Prawana logo

"Rossijskaja Gazieta" zaniepokojona sygnałami z Warszawy: PiS marzy o broni jądrowej

7 grudnia 2015, 08:38
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Rakiety
Rakiety/Shutterstock
Rosja chce wiedzieć, czy w Polsce będzie stacjonowała broń jądrowa. Kwestię tę porusza "Rossijskaja Gazieta" w artykule zatytułowanym "Warszawski atom". Dziennik powołuje się przy tym na wypowiedzi naszego wiceministra obrony Tomasza Szatkowskiego i na publikacje brytyjskiej gazety "The Guardian".

Według rosyjskiego dziennika, wiceszef polskiego resortu obrony miał stwierdzić, że MON pracuje nad zapewnieniem Polsce dostępu do broni atomowej. Jednocześnie "Rossijskaja Gazieta" cytuje komunikat służb prasowych ministerstwa, z którego wynika, że wypowiedź Tomasz Szatkowskiego została źle zrozumiana.

Autor publikacji w rosyjskim dzienniku dodaje, że z trzech państw członkowskich NATO, które dysponują bronią jądrową, jedynie Stany Zjednoczone proponują sojusznikom rozmieszczenie głowic na ich terytorium. Gazeta przypomina, że amerykańskie arsenały jądrowe znajdują się już w Niemczech, Włoszech, Turcji, Belgii i Holandii. - twierdzi "Rossijskaja Gazieta". Przy tym dziennik zauważa, że w porozumieniu Rosja - NATO z 1997 roku znajduje się zapis wskazujący, iż Sojusz nie ma w planach rozmieszczania broni atomowej na terytorium nowych państw członkowskich.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Tematy: RosjaUSANATOMON
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj