W artykule zamieszczonym na stronie portalu podkreślono, że Trump byłby dla amerykańskich wyborców właściwym wyborem w dniu ostatecznej rozgrywki o Biały Dom 8 listopada. Równocześnie skrytykowano demokratyczną rywalkę Trumpa Hillary Clinton za jej propozycję zastosowania irańskiego modelu szeroko zakrojonych sankcji jako metody rozwiązania problemu broni nuklearnej na Półwyspie Koreańskim.

Reklama

"North Korea Today" pozytywnie ocenił również sugestię Trumpa, że Stany Zjednoczone powinny wycofać swoich żołnierzy z Korei Południowej jeśli Seul nie zgodzi się pokrywać części kosztów ich stacjonowania. Według portalu byłaby to droga do osiągnięcia zjednoczenia obu państw koreańskich.

Okazuje się, że Trump nie jest szalonym, nie przebierającym w słowach ignorantem, jakim się go przedstawia, ale mądrym politykiem i dalekowzrocznym kandydatem nas prezydenta - stwierdza autor artykułu Han Yong Muk.

Według "North Korea Today" najlepszą opcją dla Ameryki, żyjącej w ciągłym strachu przed atakiem nuklearnym ze strony Korei Północnej, byłoby rozwiązywanie problemów na Półwyspie Koreańskim poprzez negocjacje a nie wojnę.

Reklama

Reuter przypomina, że Trump oświadczył, iż jest gotów rozmawiać z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem na temat wstrzymania programu nuklearnego Pjongjangu oraz, że Chiny również powinny przyczynić się do rozwiązania tego problemu.