Według opublikowanych w poniedziałek zestawień miliarder Donald Trump zebrał w maju na swój fundusz wyborczy tylko 3,1 mln dolarów, podczas gdy Hillary Clinton - 26 mln. Prowadząc kampanię przed prawyborami w poszczególnych stanach Trump wzywał swoich zwolenników, by nie wspierali go finansowo. Wyśmiewał jednocześnie swych partyjnych rywali za przyjmowanie pieniędzy od grup interesów i bogatych ofiarodawców. Starając się obecnie uzyskać pełne poparcie establishmentu Partii Republikańskiej Trump wskazuje, że swą kampanię prezydencką może poprowadzić tak jak w przypadku prawyborów, czyli bez nadmiernych wydatków.

Reklama

Mogę iść inną drogą. Mógłbym po prostu wydawać moje własne pieniądze, mieć dużo gotówki i robić tak jak robiłem poprzednio, wydawać po prostu pieniądze na siebie i podążać pomyślnie naprzód i sądzę, że w ten sposób wygram - powiedział we wtorek telewizji Fox News. Trump poinformował, że w ubiegły weekend zebrał 12 mln dolarów na rzecz Partii Republikańskiej. Od rozpoczęcia swej kampanii w ubiegłym roku wydał na nią 46 mln dolarów i nie wyklucza sięgnięcia po dalsze własne środki.

Mogę zrobić to samo w wyborach prezydenckich. Ale byłoby miło mieć jakąś pomoc od partii - powiedział Trump w programie Today telewizji NBC. Wybory prezydenckie odbędą się w USA 8 listopada.