Dziennik Gazeta Prawana logo

Włoski premier straszy Polskę? "Włochy będą ostre w sprawie budżetu dla krajów, które nie chcą migrantów"

12 października 2016, 15:30
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Matteo Renzi
Matteo Renzi/PAP/EPA
Premier Włoch Matteo Renzi powiedział w środę w parlamencie w Rzymie, że w kwestii unijnych finansów jego kraj będzie "bardzo ostry" wobec państw, które nie chcą wziąć na siebie obowiązku przyjęcia migrantów w ramach planu ich relokacji.

Szef rządu w wystąpieniu w Izbie Deputowanych w związku z kolejnym szczytem UE w dniach 20-21 października przypomniał, że w najbliższych miesiącach Unia zacznie ponownie dyskutować o budżecie.

- oświadczył premier Renzi.

Ponownie skrytykował wyniki spotkania szefów państw i rządów UE w Bratysławie, gdzie mówiono między innymi o kryzysie migracyjnym. Przyjęty tam dokument nazwał "banalnym". - ocenił.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj