Dziennik Gazeta Prawana logo

Tragedia na Maderze. Drzewo upadło na ludzi, którzy mieli wziąć udział w procesji

15 sierpnia 2017, 19:10
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Tragedia na Maderze
Tragedia na Maderze/PAP/EPA
12 osób zginęło, a 52 zostały ranne we wtorek na Maderze, gdy drzewo upadło przygniatając ludzi podczas obchodów religijnych w pobliżu Funchal, stolicy wyspy - podały portugalskie władze. Wcześniej informowano o 11 ofiarach śmiertelnych i 35 rannych.

Osoby z obrażeniami, w tym siedem ciężko rannych, przewieziono do szpitala. Wśród rannych są obywatele Niemiec, Węgier i Francji. Jak podał przedstawiciel lokalnych władz Pedro Ramos, jedna z ofiar śmiertelnych to osoba niepełnoletnia. Ramos dodał również, że dziesięć osób zmarło na miejscu zdarzenia, a dwie kolejne w szpitalu.

Według portugalskich mediów ok. 200-letni duży dąb upadł tuż po godz. 12 przed kościołem na wzgórzu we wsi Monte. W pobliżu sprzedawano świece, zebrało się tam wiele osób, które miały wziąć udział w procesji. Po wypadku procesję odwołano. Agencje informują, że drzewo prawdopodobnie było uschnięte, a w okolicy, gdzie doszło do wypadku, rośnie wiele stuletnich drzew.

Na miejscu są ekipy medyczne i strażacy. Szef regionalnego rządu Miguel Albuquerque na konferencji prasowej zapowiedział, że wkrótce ogłosi na Maderze trzydniową żałobę. Kondolencje bliskim ofiar złożył portugalski premier Antonio Costa. Prezydent Marcelo Rebelo de Sousa udał się na Maderę.

Święto Festa de Nossa Senhora do Monte trwa dwa dni, od 14 sierpnia, i jest uważane za największe święto religijne na Maderze. Każdego roku biorą w nim udział m.in. przedstawiciele regionalnego rządu i tysiące wiernych.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj