Zwracając się do wiernych w czasie spotkania w Watykanie papież mówił, że ludzie pytają: "Ile mam zapłacić za mszę, aby odczytane zostało podane przeze mnie imię?"

Reklama

- Nic. Zrozumiano? Nic. Za mszę się nie płaci, msza to ofiara Chrystusa, która jest bezinteresowna - podkreślił Franciszek w kolejnej katechezie na temat mszy. Następnie wyjaśnił: Jeśli chcesz ofiarować datek, zrób to, ale nie płaci się.

Papież powiedział też, że w piątek w bazylice świętego Piotra odprawi liturgię pokutną w ramach inicjatywy "24 godziny dla Pana". Zaapelował, aby tego dnia wszędzie kościoły były dłużej otwarte dla tych, którzy chcą przygotować się do Wielkanocy poprzez sakrament pojednania i doświadczyć w ten sposób Bożego miłosierdzia.

Franciszek zwracając się do Polaków skierował słowa pozdrowień do obecnych na audiencji młodych wolontariuszy Caritas Polska, którzy przyjechali z rówieśnikami z Syrii.

Reklama

Zachęcił również do udziału w Eucharystii. - Dziękujmy Panu za dar Jego miłości i starajmy się uczestniczyć w nim czyniąc z naszego życia wolny i bezinteresowny dar dla Boga i dla braci - podkreślił.