Gdy Kongres idzie na wojnę z Facebookiem, Donald Trump chce walczyć z Amazonem - pisze portal Axios. Według informacji dziennikarzy, prezydent zamierza bowiem sprawić, by internetowym gigantem zainteresowała się amerykańska skarbówka. Uważa on bowiem - tak jak i jego bogaci przyjaciele z branży budowlanej - że Amazon zabija lokalne sklepy i centra handlowe. On ma prawdziwą obsesję na punkcie Amazona. Obsesję- mówi jeden z ludzi, którzy rozmawiał o sprawie tej firmy z Trumpem.

Reklama

Do tego prezydent twierdzi, że firma Jeffa Bezosa wykorzystuje amerykańską pocztę do zarabiania fortuny, podczas gdy tracą na tym podatnicy. To jednak - zdaniem dziennikarzy Axios nie jest prawdą - poczta zarabia bowiem fortunę na przesyłkach.

Nie chodzi jednak tylko o sprawy ekonomiczne. Między Trumpem a Bezosem trwa bowiem od dłuższego czasu twitterowa wojna. Jeszcze w czasie kampanii Trump pisał w sieci, że Bezos używa strat generowanych przez gazetę, by obniżyć podatki, płacone przez Amazon. Miliarder z kolei odpisał, że "wyśle Trumpa w kosmos" rakietą należącą do jednej z jego firm. Trump wielokrotnie też sugerował, że "Washington Post" atakuje go przy użyciu "fake newsów".

Na informacje o ym konflikcie zareagowała już amerykańska giełda. Kurs akcji Amazona spadł o 5 proc.