Informacje o śmierci Anthony’ego Bourdaina podała stacja CNN. Ujawniał również, że przyczyną było samobójstwo.

Z niezwykłym smutkiem możemy potwierdzić śmierć naszego przyjaciela i kolegi, Anthony'ego Bourdaina – tak brzmi treść oświadczenia stacji opublikowanego w piątkowy poranek.

Jego miłość do wielkiej przygody, nowych przyjaciół, dobrego jedzenia i picia oraz niezwykłe historie świata uczyniły go wyjątkowym gawędziarzem, jego talenty nigdy nie przestały nas zadziwiać i bardzo za nim tęsknimy. Nasze myśli i modlitwy są z córką i rodzina w tym niesamowicie trudnym czasie – czytamy.

Bourdain nagrywał we Francji kolejne odcinki cieszącego się dużą popularnością autorskiego programu dla CNN – "Parts Unknown". Ciało kucharza w pokoju hotelowym znalazł jego bliski przyjaciel, francuski szef kuchni Eric Ripert.

Bourdain zdobył sławę i uznani szerszej publiczności w 2000 roku, kiedy ukazała się jego książka "Kitchen Confidental". Z dnia na dzień stała się bestsellerem. To wtedy stwierdził, że spróbuje swoich sił jako pisarz i gwiazda telewizji. Przez lata zmagał się z uzależnieniem od narkotyków, ale udało mu się wyjść z nałogu.

Pytany o powody, dla których zaczął gotować, odpowiadał, że były dwa. Pierwszy gdy jako dziecko po raz pierwszy spróbował ostryg, drugi, gdy jako nastolatek pracujący na zmywaku podczas wesela przyłapał pannę młodą uprawiającą seks z szefem kuchni. – Wiedziałem, że to jest właśnie to, co chcę robić w życiu – śmiał się.

W swojej karierze zdobył praktycznie każdą nagrodę, jaką można uzyskać w tej branży - czytamy na portalu CNN. Bourdain urodził się w 1956 roku w Nowym Jorku. Wśród jego najbardziej znanych programów są "Miejsca nieznane" oraz "Bez rezerwacji". Miał 61 lat.