W czwartek na Twitterze Tuska ukazał się minutowy materiał, który przedstawia plan jego prac na najbliższe miesiące. Przypominające filmowy zwiastun nagranie utrzymane jest w dynamicznym tempie, w tle rozbrzmiewa muzyka. W sieci pojawiły się kpiarskie w tonie komentarze internautów, m.in. że w klipie brakuje już tylko eksplozji i pościgów samochodowych.

Reklama

Być może właśnie znaleźliśmy kolejnego Bonda - napisał na Twitterze jeden z użytkowników.

Materiał przedstawia Tuska na różnych spotkaniach lub wkraczającego na rozmowy na wysokim szczeblu z takimi politykami, jak prezydent Francji Emmanuel Macron czy premier Wielkiej Brytanii Theresa May. Widz informowany jest o ważnych wydarzeniach, w których Tusk ma wziąć udział w najbliższych miesiącach, takich jak nieformalny szczyt przywódców b w Salzburgu, Zgromadzenie Ogólne ONZ, dwa szczyty europejskie w Brukseli czy szczyt G20.

W filmiku pojawiają się napisy o działalności szefa Rady Europejskiej: - Pracuję, zwiększając bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne, wzmacniając wielostronną współpracę, zwiększając gospodarkę i handel, zarządzając Brexitem. Na koniec klipu pojawia się plansza zachęcająca widza do śledzenia kont Tuska na Twitterze, Facebooku i Instagramie.

Reklama

Portal Politico po ukazaniu się filmu opublikował tekst zatytułowany "Donald Tusk goes full Hollywood", co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Donald Tusk w stylu hollywoodzkim". - Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy szef Rady Europejskiej byłby dobrym bohaterem kina akcji, teraz już nie musisz czekać na odpowiedź - skomentował portal.