Reklama
Reklama
Reklama

Koniec plastikowych sztućców, słomek i patyczków do uszu. Europarlament dogadał się z przedstawicielami państw członkowskich

Słomki do napojów
Słomki do napojów / Shutterstock
Negocjatorzy z PE i państw członkowskich porozumieli się w środę w sprawie nowych przepisów, które mają ograniczyć liczbę plastikowych śmieci trafiających do mórz. W UE zakazane będą m.in. plastikowe talerze, słomki, czy patyczki higieniczne.
Reklama
Reklama
Tematy:
ochrona środowiska plastik sztućce Unia Europejska parlament europejski projekt zanieczyszczenia słomki europarlament talerze odpady patyczki higieniczne

Powiązane

Reklama

Komentarze (27)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • ka-ac
    2018-12-19 12:40
    Jak tak się dookoła rozejrzeć, to większość walającego się wszędzie plastikowego śmiecia stanowią plastikowe butelki po wszelakich napojach. W Niemczech całe to plastikowe ******* jest po prostu kaucjonowane i zwracane do sklepów. Tam mało kto kupuje piwo w jednorazowych opakowaniach, bo to się po prostu nie opłaca a butelki po napojach w każdej postaci można bez problemu zwrócić i odzyskać kaucję. Ale władze jewropy główny problem widzą w słomkach i patyczkach i czują się moralnie zbudowani. PS czy ktoś wie, gdzie w Polsce można legalnie oddać odpady styropianowe, których jest od cholery w opakowaniach? Otóż nie, bo nie zaliczają się one do odpadów z tworzyw sztucznych. I nikogo ten problem nie obchodzi.
    0
    zgłoś
  • JM
    2018-12-19 12:39
    bardzo dobra wiadomość dla członków PO i N (czyli KO), będą oficjalnie mogli wyciągać słomki z butów
    0
    zgłoś
  • ===
    2018-12-19 12:36
    Z NIEDOPALKAMI maja RACJE!!! My po szkole, ZAWSZE chodzilismy na FAJKI!!!
    0
    zgłoś
  • ArcyAdam
    2018-10-27 12:30
    A nie mozna tego calej tej wielkiej plamy plastiku znajdujacej sie na Oceaniu po prostu przetworzyc? Poslac tam wielka przetwarzarke,niech to wciaga, plucze, i wydala resztki organiczne a plastik przetwarza. Dolecielismy na ksiezyc, Marsa czy wkrotce na Slonce, a nie mozemy sobie poradzic z "kupą" butelek? Co jest? Przeciez ta plama plastiku jest wielkosci... jest wieksza od Polski. CO JEST ?!
    0
    zgłoś
  • ArcyAdam
    2018-10-27 12:25
    Kto tu chce zarobic, a jak chce zarobic to zapewne na swoim interesie albo biznesie ktogos ze swojej rodziny. Zostana wprowadzone papierowe słomki, bo jeden z urzędników w UE nie dawno kupił fabryke papieru. Podobnie jak było z wedzonkami. Zakazano wedzenia naturalnego, bo wielka niemiecka fabryka produkujaca chemie wedzalnicza, o smaku "dymu", chciala zarabiac wiecej. Wiec zaplacila i skorumpowani urzednicy wprowadzili to paskudztwo. A skad wiem? Ostatnio wymiotowalem po parowkach i... chyba za duzo chemii do nich dodali, bo "zwrot" byl wedzony. Autentycznie. Sorry za opis. Ale sytuacji w ktorych kuriozalne decyzje urzednikow UE są dla ich korzysci finansowych lub ich rodzin jest cale mnostwo. UE to jeden wielki szwindel i dlatego popieram PiS, że nie jest proniemiecki (folksdeutsch) tylko PRO POLSKI. Szkoda ze ludzie sa na to wszystko... Strasznie stepil mi sie noż. Pozdrawiam
    0
    zgłoś
  • kinga@Kyśko itp
    2018-10-24 23:02
    90 procent mikro plastku pochodzi z PAMERSÓW I PODPASEK , to mieszanka polietylenów , kilku jak : lldpe , pe , hdpe oraz substancji takiej CACONIT , TO powoduje szybki rozkład na miko plastik , czyli jak napisane w artykule powinny być zakazane : produkty zrobione z plastiku ulegającego degradacji tlenowej Kiedy zostaną wreszcie zakazane ubrania z dodatkiem TWORZYW SZTUCZNYCH -synetyków ... to 40% pulpy pastikowej w MORZACH .. Jestem za tylko roślinnymi opakowaniami produkowanymi na skalę przemysłową , to uchroni ludzkość . Wreszcie produkcja rolnicza będzie nastawiona na opakowania ekologiczne , będzie mniej żywności ,w ten sposób pozbędziemy się przeludnienia planety , tylko likwidacja głodem może nas uratować przed przeludnieniem . Wiwat eko , niech biedaki zdechną z głodu , życie tyko dla ekologów
    3
    zgłoś
  • Jadzia
    2018-10-24 22:53
    Tylko że teraz to wszystko bedzie produkowane z papieru a papier z drzew. Dopiero sie za
    1
    zgłoś
  • Wolni Lechici
    2018-10-24 22:51
    Powinno się zakazać pakowania produktów spożywczych w plastyki i aluminium. Trzeba wrócić do opakowań szklanych i papierowych. Dla czystości środowiska i dla zdrowia. Tego warto się domagać od wszelkich władz od samorządwych, przez państwowe, po eurounijne. Ile lat jeszcze zajmie eurouniokratom zajęcie jednoznacznej postawy w obronie środowiska i zdrowia przed różnymi szkodliwymi produktami przemysłu chemicznego? W sprawie zakazu tradycyjnych żarówek UE była stanowcza. A czy one nie miały zdrowszego światła dla oczu i czy jażeniówki i nibyżarówki robione ze zwiniętych jarzeniówek nie są szkodliwsze jako odpady od tradycyjnych żarówek?
    1
    zgłoś
  • Higiena alternatywna
    2018-10-24 20:00
    Papier toaletowy jednorazowego użytku powinien zostać natychmiast zakazany!
    3
    pokażukryj odpowiedzi (2)
    zgłoś
  • motek
    2018-10-24 19:49
    Ryby nadziewane plastikiem smakują najlepiej w smogu, prawda cepy?
    2
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • Zbigniew Tomr
    2018-10-24 19:25
    Teraz podpaski dla kobiet, pieluchy dla niemowlat i staruchow, piwo . alkohol i wszystkie wyroby z plastyku totalna glupota UE, te elity naprawde sa niepotrzebne , UE powinna byc tylko biznesowa i nic wiecej, natene beda warzywa i owoce , podobno pod lupa UE sa jablka i kapusta, co oni wymysla
    5
    zgłoś
  • jaity
    2018-10-24 18:22
    Durna Unia powinna w pierwszej kolejności obłożyć kolosalnym podatkiem produkcję plastiku, wtedy ekologiczne rozwiązania szybko by się same znalazły, a zakazywanie sztućców czy słomek, to tylko ćwiczenie obywateli w podporządkowywaniu się do coraz nowych rozkazów.
    6
    zgłoś
  • Welcomen UE
    2018-10-24 18:04
    Plastikowe butelki już grali.....ciekawe czy liście jeszcze mają prawo leżeć na chodniku ....czy trzeba będzie je z powrotem przyklejać i malować trawę na zielono.....ekologiczną farbą rzecz jasna.....
    11
    zgłoś
  • ojciec Prac?!
    2018-10-24 17:37
    Panie Duda! Czas na BARYKADY!!
    4
    zgłoś
  • motek
    2018-10-24 17:35
    Gratuluję moherowym cepom na forum SMOGA Wawelskiego!
    17
    zgłoś
  • motek
    2018-10-24 17:32
    NARESZCIE!
    20
    zgłoś
  • nikt po was nie będzie płakał
    2018-10-24 17:15
    sklerotyku z gór...b. proste rozwiązanie...wypad z Unii...
    28
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • JanuszM
    2018-10-24 17:04
    no to idealnie dla TD, będzie teraz wyjmować słomkę z butów
    7
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • matołki wolackie
    2018-10-24 17:03
    Tak jak myślałem. Dla wolactwa najważniejsze nażreć się fast foodem, uchlać się i wegetować w zatrutym środowisku. Zatrucie środowiska w Polsce najwyższe w Europie.
    37
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • ajax
    2018-10-24 16:49
    Proponuję kolejny ekologiczny krok Unii Jewropejskiej.Nakazać w całej UE produkcję i używanie bielizny wyłącznie ze specjalnymi wkładkami filtrującymi, bo jak wiadomo gazy jelitowe uwalniane do atmosfery przyczyniają się do powstawania efektu cieplarnianego.
    20
    zgłoś