Wypadek miał miejsce w sobotę około 3.00 nad ranem pod Wiedniem. Siedem osób zostało przewiezionych do szpitala. Bez większych obrażeń zostały wypisane z placówki. Około godz. 9 przyjechał nowy autobus i grupa kontynuuje podróż - poinformowała PAP rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ewa Suwara.

Reklama

Jak podało w sobotę radio RMF FM, autobusem jechała młodzież ze szkoły podstawowej w Żarkach na Śląsku. Do wypadku doszło na autostradzie A2, na wysokości Baden. Poinformowano, że "pojazd uderzył prawym frontem w naczepę ciężarówki jadącej w tym samym kierunku, w stronę Grazu pasem po prawej stronie".

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział dziennikarzom, że wszystkie dzieci poszkodowane w tym wypadku po badaniu zostały wypisane ze szpitala, a uczestnicy tego wyjazdu, którzy nie byli poszkodowani i hospitalizowani kontynuują podróż.

Jego zdaniem pozytywne wieści z Austrii dają nadzieję, że przewoźnik - firma autokarowa z Krakowa zabezpieczyła dalszą podróż i - jak dodał - możemy liczyć na to, że ci uczniowie spędzą już czas bezpiecznie, czego im życzymy.

Reklama