Dziennik Gazeta Prawana logo

UE: Jest decyzja ws. jednej procedury naruszeniowej wobec Polski

9 października 2019, 13:07
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Unia Europejska
Unia Europejska/Shutterstock
Kolegium komisarzy Komisji Europejskiej podjęło decyzję w sprawie kilku procedur naruszeniowych wobec krajów UE; jedna z tych procedur dotyczy Polski - powiedział komisarz ds. budżetu UE Guenther Oettinger.

- powiedział Oettinger na konferencji prasowej w Brukseli, nie podając szczegółów.

Takiej odpowiedzi udzielił na pytanie, czy KE debatowała na temat procedury naruszeniowej wobec Polski w sprawie systemu dyscyplinarnego sędziów i czy KE zamierza pozwać Polskę w tej sprawie do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.

W poniedziałek źródło w KE przekazało PAP, że w Komisji trwają prace nad przygotowaniem skargi wobec Polski do TSUE w związku z nowym systemem dyscyplinarnym sędziów oraz że w środę na cotygodniowym kolegium komisarze będą o tym rozmawiali z inicjatywy wiceszefa KE Fransa Timmermansa.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj