Całość publikacji spina postać świętego Michała Archanioła, patrona małych dzieci. "Komiks, któremu towarzyszy książeczka do kolorowania, jest przeznaczony dla dzieci powyżej 10. roku życia. Został wprowadzony do bezpłatnej dystrybucji w parafiach i szkołach podstawowych" - tłumaczy Joseph Zwilling, rzecznik nowojorskiej archidiecezji.

W pierwszym z serii komiksów śledzimy losy kilkunastoletniego chłopca, który opowiada w modlitwie do archanioła historię molestowania seksualnego jednej z jego koleżanek przez ojca innej, czego był świadkiem.

Obrazkom towarzyszą rady, w których dzieci są informowane o tym, jak postępować w podobnych sytuacjach. Czytamy w nich m.in., że "dziecko nie powinno przebywać nigdy w zamkniętym pomieszczeniu z nieznajomym dorosłym. Jeśli już natomiast zaistniała taka sytuacja, muszą być o tym poinformowani jego rodzice".

"Kościół katolicki w USA od 2002 r. - czyli od afery pedofilskiej, w którą byli zamieszani księża - próbuje różnymi sposobami poprawić swój wizerunek. Akcja z komiksem ma spore szanse powodzenia i mam nadzieję, że w ten sposób uda się przekazać dzieciom podstawową wiedzę na temat tego, kim są pedofile i jak się wobec nich zachowywać" - mówi John Moynihan z amerykańskiej organizacji Voice of the Faithful zajmującej się terapią dzieci molestowanych seksualnie.