Dziennik Gazeta Prawana logo

Wyłowiono setki osób uwięzionych na krze

9 marca 2008, 09:34
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Rosjanie zamarli na wieść, że dziś na Morzu Ochockim (wschodnie rubieże Rosj) może zginąć całe wędkarskie miasteczko. Media informowały, że na oderwanej od brzegu krze jest około dwóch tysiący osób, które dryfują w głąb morza. Okazało się, że w lodowej pułapce znalazło się 755 osób. Wszystkich już wyłowiono.

Ludzie są cali i zdrowi, ale na razie chyba zrezygnują z wędkowania pod lodem. Na Morzu Ochockim robiło się coraz cieplej i lód mógł w każdej chwili załamać się pod nogami ludzi.

Akcja służb ratowniczych była więc wyścigiem z czasem. W akcji użyto śmigłowca i pięciu łodzi motorowych. Cała grupa 755 osób została już przetransportowana na ląd.

Wędkarstwo podlodowe jest bardzo popularne w Rosji, zwłaszcza na jej wschodnich, zimnych rubieżach. Morze Ochockie, które przylega do Sachalinu, często zamarza, a ludzie całymi rodzinami idą łowić tam ryby.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj