Według dziennika „Corsicana Daily Sun” miejscowy szef policji Robert Johnson powiadomił, że o jednej strzelaninie informowano ostatniej nocy w mieście Corsicana, około 80 km od Dallas. Ofiary drugiej odkryły władze w miejscowości Frost, ok. 32 km od Corsicany.

Reklama

Jak wyjaśnił Johnson śmiertelnymi ofiarami napastnika byli mężczyzna i kobieta w Corsicanie oraz mężczyzna i dziecko we Frost. Dotychczas nie ujawniono ich nazwisk ani wieku - podała agencja AP, powołując się na źródła policyjne.

Johnson dodał, że ponadto w strzelaninie dwie osoby doznały obrażeń w Corsicanie, a trzecia we Frost. Wszyscy zostali odwiezieni w stanie krytycznym do szpitala.

Mężczyznę znaleziono z raną postrzałową głowy

Jak wyjaśnił szef policji pojazd podejrzanego znaleziono przy pomocy GPS z wykorzystaniem funkcji pozwalającej na monitorowanie. Funkcjonariusze zdołali też wyłączyć dzięki temu silnik samochodu.

Funkcjonariusze podeszli do pojazdu, gdzie znaleźli mężczyznę z raną postrzałową głowy. Zmarł on w szpitalu. Nazwisko podejrzanego nie zostało ujawnione – przytacza Associated Press wypowiedź Johnsona.