Przesłuchania w komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów dotyczące UFO (niezidentyfikowanych obiektów latających) obejmują m.in. zeznania przedstawicieli sił zbrojnych. Są transmitowane na żywo na kanale YouTube. Otworzył je demokratyczny szef komisji Andre Carson.

Reklama

Niezidentyfikowane zjawiska powietrzne stanowią potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. I tak też należy je traktować. (…) Są niewyjaśnione, to prawda. Ale są prawdziwe. Należy je zbadać. A wszelkie zagrożenia, jakie ze sobą niosą, muszą zostać zminimalizowane – mówił Carson.

Reklama

CNN wspomina o raporcie, w którym przeanalizowano 144 doniesienia o zjawiskach określanych przez rząd jako "niezidentyfikowane zjawiska powietrzne". Na razie tylko jedno z nich udało się wyjaśnić.

Dla ustawodawców oraz personelu wywiadowczego i wojskowego zajmującego się niewyjaśnionymi zjawiskami rejestrowanymi w powietrzu, większe obawy budzi nie to, że obce życie odwiedza Ziemię, ale raczej, że zagraniczny przeciwnik, jak Rosja czy Chiny, może wykorzystywać w amerykańskiej przestrzeni powietrznej technologię nowej generacji, o której Stany Zjednoczone nie wiedzą – podało CNN.