Szef władz obwodu czernihowskiego Wjaczesław Czaus podał na Telegramie, że do ataku rakietowego doszło po godz. 5 rano (4 rano czasu polskiego) w czwartek. Wstępnie wiadomo, że pociski trafiły m.in. w okolicach wioski Honczariwske.

Rosyjski atak rakietowy z Białorusi

Siły rosyjskie przeprowadziły też atak rakietowy na obiekt infrastruktury w rejonie wyszogrodzkim w obwodzie kijowskim – poinformował szef kijowskiej rady obwodowej Ołeksij Kułeba na Telegramie.

Reklama

Wojska rosyjskie zaatakowały też rano z systemów Uragan kilka dzielnic miasta Czuhujew w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie kraju. Zniszczone lub uszkodzone zostały budynki mieszkalne – poinformowała mer miasta Hałyna Minajewa na Telegramie. W nocy ze środy na czwartek zaatakowano również sam Charków, niszcząc obiekty przemysłowe i budynek mieszkalny.

Rakiety spadły na obwód mikołajowski

Do zmasowanego rosyjskiego ataku rakietowego doszło rano w obwodzie mikołajowskim. W wyniku trafienia trzech rakiet zniszczony został budynek szkoły w dzielnicy Korabelnej. Ranna została jedna osoba. Pociski i odłamki uszkodziły klub sztuki, magazyn przedsiębiorstwa rolnego i budynki gospodarcze – podał na Telegramie mer Mikołajowa Ołeksandr Sienkewycz. https://t.me/senkevichonline/1812

O godz. 5 rano siły rosyjskie zaatakowały Toreck w obwodzie donieckim, niszcząc dwa piętra wielopiętrowego budynku.

Reklama

Ostrzał z wyrzutni Grad

Rano i w nocy ostrzeliwano też z wyrzutni Grad hromadę (gminę) esmańską i junakiwską w obwodzie sumskim – podała Ukrainska Prawda.

W nocy siły rosyjskie ostrzelały z Uraganów rejon krzyworoski w obwodzie dniepropietrowskim na południu. We wsiach Zełenodolske i Mała Kostroma uszkodzono kilka budynków oraz wodociąg i gazociąg. Atakowano też wieś Ukrajinka – podał szef władz obwodowych Wałentyn Rezniczenko.