Ze Strefy Gazy wystrzelonych zostało sześć rakiet. Pięć przechwycił system obrony przeciwrakietowej, a jedna spadła na otwartym terenie - podaje Reuters.
Wzrost liczby ofiar nalotu na miasto Nabus
Jednocześnie agencja donosi, że do 11 wzrosła liczba ofiar środowego nalotu sił izraelskich na miasto Nablus. Rannych zostało ponad 100 osób. Wśród zabitych byli przywódcy lokalnego oddziału palestyńskiego Islamskiego Dżihadu i innych lokalnych grup terrorystycznych.
Rakiety ze Strefy Gazy zostały wystrzelone najprawdopodobniej w odpowiedzi na ten atak.
Hamas, palestyńska organizacja uważana za terrorystyczną przez wiele państw, w tym USA i kraje UE, potępił atak sił izraelskich. Poinformował też, że jego komórki w Strefie Gazy "tracą cierpliwość" - napisał w środę "Jerusalem Post".
Dziennikarz, redaktor i korektor z wieloletnim doświadczeniem. Przez lata publikował teksty, głównie kulturalne, w rozmaitych mediach, takich jak Gazeta Wyborcza, Wprost, Wirtualna Polska. W Dziennik.pl od 2017 roku, obecnie jako wydawca i redaktor newsroomu.