"Dzisiaj można zrobić podsumowanie dwóch tygodni intensyfikacji eksplozji w Melitopolu. W ciągu tych dwóch tygodni na czasowo okupowanych terenach obwodu zaporoskiego zniszczono ponad 15 wojskowych zgrupowań wroga, w tym siedem w samym Melitopolu" – poinformował Iwan Fedorow w Telegramie.

Reklama

Eksplozje w obiektach Rosji

Chodzi m.in. o eksplozje, do których miało dojść w miejscach zgromadzenia rosyjskiego sprzętu wojskowego na terytorium miasta. Informowała o nich strona ukraińska.

M.in. do wybuchu doszło na lotnisku w Melitopolu i na terenie lokomotywowni, gdzie Rosjanie remontowali sprzęt wojskowy i składowali paliwo i amunicję.

Panika wśród kolaborantów

Nasilenie ukraińskich ataków na rosyjskie cele wojskowe w okupowanym obwodzie zaporoskim wywołało popłoch wśród miejscowych kolaborantów i okupantów. Mają o tym świadczyć m.in. fakty inicjowania przez kolaborantów kontaktów z ukraińskimi strukturami siłowymi i przekazywania im informacji.

Kolaboranci są w panice, boją się – mówił Fedorow na antenie telewizji ukraińskiej.

Z kolei władze okupacyjne zastąpiły co najmniej czterech kolaborujących z nimi miejscowych "szefów administracji" Rosjanami. Na terytorium obwodu trwają również przygotowania do ewakuacji – powiadomił Fedorow.