Wschód nadal stanowi epicentrum działań bojowych. (...) Trwa jednocześnie natarcie na czterech kierunkach: Marjinki, Łymanu, Awdijiwki i Bachmutu. Trzeba powiedzieć, że zacięte walki trwają praktycznie wszędzie, szczególnie - w Marjince i Awdijiwce - powiedziała Hanna Malar.

Reklama

Zapewniła, że na kierunkach Marjinki, Łymanu i Awdijiwki "wrogowi nie udaje się osiągnąć celu". Komentując sytuację w rejonie Bachmutu, oświadczyła, że Rosjanie "bestialsko niszczą tam wszystko", w tym pojazdy wyjeżdżające z miasta. Malar podkreśliła, że ludzie "starają się opuścić" Bachmut.

"Taktyka spalonej ziemi"

Dowódca ukraińskich sił lądowych gen. Ołeksandr Syrski powiedział w poniedziałek, że wojska rosyjskie atakujące Bachmut stosują taktykę spalonej ziemi, tzn. niszczą domy i pozycje przy użyciu lotnictwa i artylerii. Ukraiński ekspert wojskowy Ołeh Żdanow powiedział w telewizji ukraińskiej Kanał 24., że ulice w Bachmucie w trakcie walk przechodzą z rąk do rąk, jednak - według niego - istnieje dynamika negatywna, bo linia frontu przesuwa się nieco na zachód.