Dziennik Gazeta Prawana logo

USA. Ruszyły ćwiczenia Global Thunder 23. "Celem wzmocnienie gotowości nuklearnej"

11 kwietnia 2023, 13:02
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
USA
USA/Shutterstock
W wtorek rozpoczęły się ćwiczenia "Global Thunder 23". Do udziału zaproszono państwa sojusznicze, w tym Wielką Brytanię - głosi oficjalny komunikat dowództwa USA. Podkreślono w nim, że ćwiczenia odbywają się co roku i nie stanowią odpowiedzi na działania państw trzecich.

United States Strategic Command (USSTRATCOM), jedno z dziewięciu Zintegrowanych Dowództw Operacyjnych Departamentu Obrony USA, odpowiada m.in. za obronę antyrakietową, ataki globalne i strategiczne, a także walkę z bronią masowego rażenia.

Cel ćwiczeń

Celem ćwiczeń, powiadomiło dowództwo, jest wzmocnienie gotowości nuklearnej oraz zapewnienie skuteczności "bezpiecznych, pewnych i niezawodnych" sił odstraszania strategicznego.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj