Jak pokazuje film opublikowany na Twitterze przez spacerowicza, kilku mężczyzn siedziało tam na świeżym powietrzu, najwyraźniej upijając się przy grillu - poinformowała gazeta.

Reklama

Flaga ze swastyką i orzeł Rzeszy

Na zdjęciu zamieszczonym przez portal widać w namiocie rozstawionym na miejscu imprezy dużą flagę ze swastyką i orła Rzeszy (niem. Reichsadler).

Neonazistowska impreza została zgłoszona na policję po południu, a wideo udostępniono w internecie - oznajmiły niemieckie media.

Zadziałaliśmy natychmiast i udaliśmy się na miejsce, w którym znaleziono namiot - powiedział w rozmowie z "Bildem" rzecznik miejscowej policji. "Funkcjonariusze spotkali tam około 15 osób, ale flagi już nie wisiały" - dodano w artykule dziennika.

W oparciu o dostępny materiał wideo postawiono zarzuty z paragrafu 86a - za używanie symboli antykonstytucyjnych - i zarejestrowano tożsamość imprezowiczów - przekazał "Bild".

"Karalna jest jednak tylko flaga ze swastyką; orzeł Rzeszy bez swastyki, który był również widoczny w pawilonie, jest dozwolony w Niemczech i dlatego często używa się go w środowisku prawicowych ekstremistów jako znaku rozpoznawczego" - zauważył dziennik.

Z Berlina Berenika Lemańczyk