Niezależnie od tego, co się tam wydarzyło, Putin jest znacznie słabszy, wygląda jak zupełnie inny człowiek. Zawsze myślałem, że Putin jest jak szef mafii, a teraz to widzisz… Po prostu nie jest taki, kiedy na niego patrzysz – powiedział McCarthy w Fox News w poniedziałek, donosi Voice of America.

Reklama

Zezwolenie na krytykę

Jego zdaniem Putin, jakiego znał, nigdy nie pozwoliłby założycielowi PMK "Wagnera" Jewgienijowi Prigożynowi posunąć się tak daleko w krytyce samego Putina i dowództwa wojskowego, ministra obrony Siergieja Szojgu i szefa Sztabu Generalnego Walerija Gierasimowa.

Reklama

Powody inwazji kłamstwem

Pamiętajcie, co Prigożyn powiedział: powody inwazji na Ukrainę były kłamstwem. On, Putin, okłamywał ludzi. I zobacz, jak ludzie wstają i wspierają Prigożyna. A jego zdolność do zbliżenia się tak blisko do Moskwy powinna przestraszyć Putina – powiedział McCarthy.

Okazja dla prezydenta Chin

Lider republikańskiej większości dodał, że teraz jest świetna okazja dla chińskiego przywódcy Xi Jinpinga, aby zakończyć poparcie dla Moskwy. Prezydent Chin musi zrezygnować z jakiegokolwiek wsparcia dla Rosji. To również powinien być wyraźny znak dla niego – powiedział McCarthy.