Szef MSZ Zbigniew Rau i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotkali się w Londynie ze swoimi brytyjskimi odpowiednikami Jamesem Cleverlym i Benem Wallace'em w ramach polsko-brytyjskich konsultacji w formule tzw. kwadrygi.

Reklama

Potwierdziliśmy wolę współpracy na rzecz pomocy w walce Ukrainy z Rosją, długoterminowe zaangażowanie wojskoweWielkiej Brytanii na wschodniej flance NATO - powiedział minister Rau.

Nasza współpraca z Wielką Brytanią wzmacnia bezpieczeństwo całego Sojuszu Północnoatlantyckiego; podzielamy te same opinie dotyczące zagrożeń i staramy się znaleźć najlepsze rozwiązania, by odstraszyć agresora- powiedział z kolei minister obrony narodowej RP Mariusz Błaszczak.
Podkreślił, że niezwykle docenia obecność brytyjskich żołnierzy w Polsce, zarówno w obliczu inwazji Rosji na Ukrainę, jak i zagrożenia hybrydowego stwarzanego przez Białoruś na wschodniej granicy naszego kraju. To ważne, że możemy liczyć na naszych brytyjskich partnerów - podkreślił. Razem jesteśmy silniejsi, przeciwstawiając się zbrodniom Rosji - dodał szef polskiego MSZ.