>>>Rusza proces austriackiego zwyrodnialca

Reklama

Takim zainteresowaniem nie cieszyło się od dawna żadne przedstawienie teatralne nad Dunajem. W znanym z wystawiania eksperymentalnych sztuk teatrze "3raum-anathomietheater" pojawiły się ekipy najważniejszych telewizji informacyjnych na świecie: od nobliwego brytyjskiego BBC po arabską Al-Dżazirę. Sam teatr chroniony był przez kordon policji, bo autorzy inscenizacji otrzymywali przed premierą anonimowe telefony z pogróżkami.

>>>Córka Fritzla rozpoczyna nowe życie

Jak na ironię sztuka nie jest próbą rekonstrukcji wydarzeń z Amstetten, ale satyrą na goniące za sensacją media. "Wczorajsza inscenizacja to tylko jeden z aktów całego przedstawienia, pozostałymi jest reakcja opinii publicznej, która doskonale potwierdza tezy, które starałem się pokazać w spektaklu" - powiedział przed premierą znany z artystycznych prowokacji reżyser Hubsi Kramar.

Zainteresowanie przedstawieniem to jeszcze jeden dowód na wstrząs, jaki wywołała odkryta prawie rok temu sprawa Fritzla, który - już nie tylko w Austrii - został nazwany "zbrodniarzem stulecia".

>>>"Dałam się gwałcić, by uratować dzieci"