Siły zbrojne odpowiedzialne za przeciwdziałanie małym bezzałogowym statkom powietrznym przeprowadziły w czerwcu próby na poligonie Yuma w Arizonie - napisał portal. Zaprezentowano trzy systemy przeciwdziałania dronom. Przedsiębiorstwo Lockheed Martin zaprojektował system, który niszczy drony impulsami mikrofalowymi, sterowanymi drogą radiową.

Reklama

Nowa broń

Przedsiębiorstwo Thales pokazało lekki, naprowadzany laserowo pocisk wielozadaniowy (LMM), który zwalcza cele przy pomocy wybuchowej głowicy wyzwalanej przez zapalnik zbliżeniowy. Rakiety LMM te są używane przez Siły Zbrojne Ukrainy w systemie obrony powietrznej Stormer - napisał Defence News.

Firma zbrojeniowa BAE Systems zademonstrowała system uderzenia precyzyjnego APKWS - naprowadzany laserowo z zapalnikiem zbliżeniowym, który zmienia pocisk w rakietę kierowaną. Jest to zmodernizowana wersja rakiety Hydra, którą ukraińska armia również ma na wyposażeniu.

Dodatkowe fundusze

Pentagon przewiduje, że w 2024 roku będzie miał dodatkowe fundusze, przeznaczone na kontynuację prac nad zdolnością do pokonywania dronów kamikadze - poinformował portal.

Drony Shahed

Na wojnie, którą Rosja prowadzi z Ukrainą, najpowszechniejszymi dronami używanymi przez armię rosyjską są bezzałogowe statki powietrzne Shahed produkcji irańskiej. Rosjanie wykorzystują je do rażenia celów cywilnych.