Dziennik Gazeta Prawana logo

Francuski polityk atakuje Polskę: Szaleńcy chcą trzeciej wojny światowej

11 sierpnia 2023, 13:22
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Florian Philippot
Florian Philippot/PAP Archiwalny
"Przerzut polskich wojsk na granicę z Białorusią może wywołać nową wojnę światową" — napisał w mediach społecznościowych Florian Philippot, lider francuskiej partii politycznej Les Patriotes i były poseł do Parlamentu Europejskiego.

Polska ogłosiła rozmieszczenie 10 000 żołnierzy na granicy z Białorusią. To szaleństwo – napisał Philippot na portalu społecznościowym Twitter. 

Szaleńcy chcą trzeciej wojny światowej. Trzeba ich powstrzymać - czytamy we wpisie.

Jeśli Polska przystąpi do wojny, kraje NATO i UE będą musiały podążyć - dodał.

Przerzut polskich żołnierzy na granicę z Białorusią

Te zarzuty wobec Polski, są pokłosiem zapowiedzi ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka o zamiarze wysłania na granicę polsko-białoruską 10 tys. żołnierzy. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło X.com / d.Twitter
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj