Lot MH122, obsługiwany przez Malaysian Airlines, wystartował o 13:40 czasu lokalnego z Sydney i wylądował z powrotem na australijskim lotnisku o 15:47. Jak donosi Daily Mail, na pokładzie doszło do incydentu bezpieczeństwa z udziałem pasażera, który groził personelowi i pasażerom.

Reklama

Pasażer, który powiedział, że był na pokładzie samolotu, udostępnił nagranie incydentu na X, (znanym wcześniej jako Twitter). Dodał, że niezidentyfikowany pasażer - którego nazywa "szaleńcem" i "głupcem" - od samego początku zachowywał się niepokojąco. Jak poinformowała policja, mężczyzna został ostatecznie aresztowany.

Chwile grozy podczas lotu

Wideo udostępnione na X pokazuje mężczyznę stojącego w przejściu samolotu i pytającego kogoś, czy jest "niewolnikiem Allaha".

Według relacji pasażerów mężczyzna miał "rozpiąć plecak, włożyć ręce do środka. Wyglądało to tak, jakby miał przygotowany ładunek wybuchowy.

Australijska Policja Federalna napisała na X, że pasażer, 45-letni mężczyzna, został aresztowany "bez incydentów".

"Pasażer międzynarodowego lotu z Sydney do Malezji został aresztowany przez AFP" - napisała policja.

"Pasażerowie zostali ewakuowani z samolotu. Nie ma zbliżającego się zagrożenia dla społeczności".

Policja dodała, że mężczyzna ma zostać oskarżony później w poniedziałek, bez podawania dalszych szczegółów. W oświadczeniu dodano, że "wprowadzono plan reagowania kryzysowego i rozpoczęto ewakuację, gdy uznano, że jest to bezpieczne dla pasażerów i załogi".